kador (kador) wrote,
kador
kador

Значение букв по Каббале

האותיות ומשמעותן ע"פ הקבלה

א-לוגיקה ,ראשוניות ,היגיון
ב-ברכה וגם הגבלה
ג-תקשורת ויצירתיות
ד-אנרגיה
ה-מזל ,התלהבות
ו-יציבות
ז-מצד אחד אות מיוחסת ומיסטית ומצד שני-אות של מלחמה
ח-ביתיות והגנה
ט-הכוח של השמש ,טוב
י-עזרה לזולת
כ-נדיבות
ל-לימודים
מ-רגשנות
נ-עקשנות
ס-סגירות
ע-לימודים מעמיקים
פ-יופי וגם גרגרנות
צ-מתן בסתר
ק-מופנמות
ר-תקשורת וסקרנות
ש-אש, אנרגיה
ת-משפחתיות


מספרים ונומרולוגיה:
1-ראשוניות לוגיקה הישגיות
2-זוגיות ואינטואיציה
3-יצירתיות
4-מסגרת וסדר
5-תקשורת
6-משפחתיות והרמוניה
7-מסטיקה
8-כסף ושליטה
9-טוב לב ועזרה לזולת

כך תפענחו את משמעות האותיות וסימני הניקוד בשמכם הפרטי

ביהדות, כוח האותיות והשמות, הנמצא בשימוש אצל מקובלים, ידוע ומוכר מזה זמן רב. המקור לתורה זו נמצא בספר "היצירה", שיש הטוענים כי תוכנו הועבר במסורת מפה לאוזן עד אשר נוסח והועלה על הכתב לפני כ- 2000 שנה על ידי רבי עקיבא. אנו יודעים שכבר בספר בראשית השתמש אלוהים במילים כדי ליצור, כמו למשל "ויהי אור" - בכדי להביא אל העולם את האור. מכאן, אנו מבינים שלמילים יש כוח. חשבו על זה - כאשר מישהו מכנה אתכם בשם גנאי כמו "מטומטם", אתם נעלבים. לעומת זאת, אם אותו אדם או אדם אחר יאמר לכם שאתם יפים - תחושו בטוב עם עצמכם.
רעיון נוסף המופיע בתלמוד מסביר את כוח השמות. כאשר הורים בוחרים שם לרך הנולד נזרק בהם "אחד חלקי שישים מנבואה" ו! הם קוראים לילד בשם שמאפיין את נשמתו. הווה אומר כי ההורים מקבלים איזה שהוא ניצוץ לא מודע של נבואה, ועל כן הם חשים פתאום צורך לקרוא לילד דווקא בשם זה ולא בשם אחר. שם זה מאפיין את הילד. לפי הקבלה - לכל אות בשם יש משמעות, לצורת הניקוד יש משמעות ולמשמעות השם כמילה בודדת יש משמעות גם כן. ניסיתי לקבץ במאמר ראשון זה מספר משמעויות כלליות של אותיות וניקוד בשמות פופולריים, שיוכלו לעזור לכם להבין מעט יותר, אם כי על קצה המזלג, את המשמעויות השונות:

מי שמופיעות בשמו אחדות מהאותיות א,מ,ש (לדוגמא: שמואל, אהרון, משה): כל מה שיהיה לאדם זה יהיה בגדול, לטוב ולרע, משום שאותיות אלו מגדילות ומעצימות דברים. אם אותיות אלו נמצאות באות הראשונה של השם - האדם אומר בדיוק את אשר על ליבו, ללא משוא פנים.

מי שמופיעים בשמו שני חיריקים (לדוגמא: גילי, שירי, איריס): ארציים וחומריים מאוד, מיניים, בעלי נטיה להיסטריה, יציבים ומצויים תמיד עם שתי רגליים על הקרקע.

רוב השמות המסתיימים באות ת' (לדוגמא: ליאת, אורית, אירית): זוהי אות תוקעת, הגורמת להישאר בעבר ולא להסתכל קדימה. אנשים שלמדו לקבל את ארועי החיים וממשיכים הלאה מתגברים על השפעת האות.

מי שיש לו! ב' לא דגושה כאות שניה בשם (לדוגמא: אביב, אביבה, אבי, אביטל, דב, צבי): נתקל בחסכים רגשיים ובחוסר מיקוד.

כל אדם שבסיום שמו נמצאת האות ן' (לדוגמא: רון, אילן, יונתן, קרן, אורן, מורן): אנשים ששורדים גם במצבים הכי קשים.

כל מי שמופיעות בשמו האותיות א'+ו' מחוברות, בייחוד כאלו המנוקדות בחולם (לדוגמא: אורנה, אופיר,אורלי): נוטה להתלבטות ולחוסר החלטיות בחיים.

אנשים שבשמותיהם נמצאת המילה גל (לדוגמא: סיגל, גל, גליה): הנם בדיוק כמו הגלים - עולים ויורדים בחוסר מנוחה, נוטים למצבי רוח משתנים.

כל מי שמופיעה בשמו האות נ', ללא קשר למיקומה: מדובר באנשים ממגנטים, מושכים, מיניים, קיצוניים מאוד וכך נראים גם חייהם. הזולת מעריך ואף מעריץ אותם, או שמקנאים בהם ושונאים אותם.

כל אדם שמופיעה בשמו אות שניה סגורה (ב', ח', ט', כ', ל', מ', נ', ס', פ', ק', ש', ת'): בעלי עניינים רגשיים לא פתורים, עם צורך חזק באהבה, בשייכות, באהדה ובהכרה.

כל מי שיש בשמו מאותיות א' ,ו' ,י' כשהן מחוברות (לדוגמא: איתן, איתמר, אילנה, ויקי, יורם): מצויה בהם אנרגיה של כאב, דבר המוריד מכוחו של האדם. יש לציין שאנשים אלה מאוד רוחניים ומחוברים לעצמי שלהם, גם אם לא למראית עין.

הרבה אנשים שמופיעה המילה "אור" בשמם (לדוגמא: אורי, אורית, מאור, אורנה): יש להם בעיה בזוגיות, או קושי במציאת בן זוג.

כל האנשים ששמותיהם מתחילים באות צ' (לדוגמא: צפריר, צביה): אלה אנשים טובים וחיוביים באמת. כמובן שצריך לבדוק כל שם לגופו - וגם תלוי אלו אותיות נמצאות ליד אות זו - אך באופן כללי מדובר באנשים טובים.

על הכותב:
נפתלי פרום. סופר, יועץ ומרצה שכתב עד עתה ארבעה רבי מכר בנושא האותיות והשמות על פי הקבלה. עוד בלימודיו בישיבה החסידית העמיק בנושא הקבלה ובמשך הזמן אף שהה בצפת ולמד את חוכמת הפרצוף, חוכמת הקריאה והפתיחה בתהילים וכן את פילוסופיות המזרח והמערב. כיום מרצה ומנחה סדנאות וקורסים במרכז "לזרום באור".
Tags: рассылочное
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments